Pogoń Zabrze Masters Mistrzem Polski!

10.06.2024

Pogoń Zabrze Masters został Mistrzem Polski w kategorii 35+! Co ciekawe, w składzie zespołu występował między innymi Arkadiusz Miszka, II trener Górnika Zabrze, ale także znani z gry w barwach Górnika w najwyższej klasie rozgrywkowej liczni zawodnicy - m.in. Arkadiusz Kowalski czy Maciej Ścigaj.

Mecz rozgrywane były w formacie 2x15 minut, z minutową karą wykluczenia oraz bez prawa czasu dla drużyny. Zabrzanie w pierwszym dniu zawodów pewnie pokonali Masters Świdnicę (imponujący wynik 28:4) oraz Szczypiorniak Gorzyce Wielkopolskie (23:13). W fazie pucharowej pokonali 15:10 OLD Ostrovię Ostrów i w kolejnym etapie 18:16 Hutnik Kraków Masters. Finał zaplanowano na 9 czerwca. W nim zabrzanie ponownie zmierzyli się z Energią Szczypiorniak Gorzyce, która wyszła z grupy z drugiego miejsca. Oba zespoły zmęczone rozgrywkami punktowały nieco mniej, ale to zabrzanie po raz kolejny okazali się lepsi i wygrali 18:6!

Najlepszym bramkarzem turniej został Michał Adamkiewicz, bramkarz Pogoni. Najskuteczniejszy był Dmytro Zinchuk z Łodzi, a najlepszym zawodnikiem wskazano Pawła Dutkiewicza z Gorzyc Wielkich.

Warto też odnotować, że w klasyfikacji Mistrzostw Polski Masters w kategorii kobiet +33 zwycięstwo zaliczyła Zgoda Ruda Śląska Masters.