Górnik Zabrze handball

Taras Minotskyi: Sam nie wywalczyłbym Gladiatora

12.06.2024

Taras Minotskyi zagrał rewelacyjny sezon w barwach Górnika Zabrza. Co prawda nie obronił tytułu Króla Strzelców, ale z pewnością wynagrodził mu to Gladiator dla najlepszego zawodnika sezonu i drugi - jako najlepszy boczny rozgrywający sezonu. Tuż po zakończeniu rozgrywek porozmawialiśmy o jego wrażeniach po sezonie w Zabrzu.

Jak czujesz się jako laureat aż dwóch Gladiatorów?
Jestem zmęczony. (śmiech) Daliśmy w tym sezonie z siebie wszystko, mamy medal. Myślę, że wszyscy zawodnicy są zadowoleni, kibice mają powody do dumy. A indywidualne nagrody? Nasze wyniki to zasługa całego Górnika: zawodników, kibiców i pracowników.

MVP sezonu to jednak spore wyróżnienie.
Jeśli nie byłoby kogoś, kto mi poda albo nie byłoby kogoś, kto broniłby ze mną ramię w ramię, to nie byłoby tej nagrody. Bo gra cały zespół i to cały zespół wygrywa lub przegrywa. Może faktycznie czasem ktoś w meczu mi bardziej zaufał czy pozwolił mi na więcej, wiec dzięki temu to ja odebrałem tę nagrodę. Ale sam bym jej nie wywalczył.

Dobrze zaprezentowaliście się też w Europie.
To był piękny sezon w Lidze Europejskiej. Osiągnęliśmy nowy poziom dla tego zespołu. Ale jak pokazywały ostatnie mecze w grupie z Nantes czy Rhein-Neckar, musimy się jeszcze sporo uczyć i nauczyć się jak wygrywać z takmi rywalami. ć.

Teraz czas na upragniony odpoczynek.
Czekałem na ten okres. To był naprawdę ciężki i długi sezon. Daliśmy z siebie wszystko. Każdy z nas na pewno chce teraz odpocząć, nabrać dystansu i zrelaksować się. W sezonie myśleliśmy tylko o meczach, o graniu i wynikach. Teraz czas dla rodziny i relaksu.

Cieszysz się że przyszedłeś do Górnika?
Tak, bardzo. To był bardzo duży postęp dla mnie jako zawodnika. Nowy poziom. Wygraliśmy medal i liczę, że w następnym sezonie będzie lepiej niż w tym. Widać, że potrafimy uprawiać tę dyscyplinę i potrafimy wygrywać. Więc chcę, żebyśmy dalej cieszyli kibiców i dawali im pewność, że przyjście na hale, wspieranie nas nie są stratą czasu.

Sklep

Wybrane gadżety z naszego sklepu

Klaskacze

Klaskacze

Cena: 8,00
Szalik kibica

Szalik kibica

Cena: 45,00
Replika koszulki meczowej

Replika koszulki meczowej

Cena: 119,00
Pełna oferta

Kontakt

Górnik Zabrze - herb
Górnik Zabrze Piłka Ręczna Spółka Akcyjna

 41-800 Zabrze, ul. Wolności 406
 +48 664 099 466
 sekretariat@handballzabrze.pl
 Sekretariat czynny pn-pt 8.00 – 16.00

 Polityka prywatności
 Dla mediów
 Regulamin masowej imprezy sportowej
 Protokół sanitarno-epidemilogiczny Superliga

Dariusz Czernik
Dariusz Czernik
Dyrektor Klubu

 +48 664 099 466
 czernik@handballzabrze.pl

 

Dominik Zawadzki
Rzecznik Prasowy
Specjalista ds. social media

 +48 512 543 124
 zawadzki@handballzabrze.pl

 

Natalia Skrzydlewska
Natalia Skrzydlewska
Specjalista ds. marketingu

 +48 664 099 466
 marketing@handballzabrze.pl