Górnik Zabrze handball

Jakub Szyszko: Nasz wynik to efekt ciężkiej pracy każdą ręką, każdą nogą i każdą głową

17.06.2024


Jakub Szyszko był jednym z najjaśniejszych punktów Górnika Zabrze w tym sezonie. I to pomimo wieku. Wszak ledwie 23-letni skrzydłowy był nie tylko ostoją Górnika w ataku i obronie, ale także coraz ważniejszym elementem układanki reprezentacyjnej Marcina Lijewskiego. Porozmawialiśmy z nim tuż po zakończeniu sezonu.

Ochłonąłeś już po fecie medalowej?
Chyba już tak. Bardzo fajnie, że udało nam się przeżyć taki fajny, ale jednak też ciężki, sezon. Dla mnie to było coś zupełnie nowego, bo nie tylko zagrałem w ORLEN Superlidze, ale także daleko zawędrowaliśmy w Lidze Europejskiej i zagrałem sporo starć w reprezentacji. Cieszę się, że zwieńczyliśmy ten czas medalem.

Warto było przyjść do Górnika? Bo indywidualnie też sporo osiągnąłeś.
To był dobry sezon i indywidualnie, i zespołowo. Ale ważny jest przede wszystkim wynik drużyny. Indywidualne nagrody to fajna rzecz, ale jednak medal wygraliśmy razem. Cieszę się, że przyszedłem do Górnika. To była bardzo dobra decyzja.

Spodziewałeś się przed sezonem, że czeka was tyle sukcesów?
Na pewno liczyłem, że pokażemy cos więcej. Wiedziałem, że mamy dobry zespół, którzy może się na wiele rzeczy pokusić. Z meczu na meczu prezentowaliśmy coraz lepszą jakość gry, lepsze zrozumienie i skuteczność. Pokazaliśmy też, że Górnik może rywalizować w Europie. Że nie tylko Kielce czy Płock mogą zajść gdzieś dalej.

Mówi się, że apetyty rosną w miarę jedzenia. W tym roku zrealizowaliście wszystkie cele. W przyszłym uda się zrobić coś więcej?
Słowo "udać" jest źle dobrane. Nasze rezultaty to wynik ciężkiej walki i trudnej pracy rękami, nogami, głową, postawą na boisku. Cel zrealizowaliśmy. Teraz nie myślę o następnym sezonie. Chcę się zregenerować po ciężkim sezonie. A jaki będzie efekt naszej pracy w przyszłych rozgrywkach? O tym możemy porozmawiać za rok.

Jakie plany na przerwę wakacyjną?
Chcę wrócić w rodzinne strony i odpocząć w domu. Ale pewnie też wyjadę na wakacje. Odwiedzę na pewno też Kwidzyn, chcę spotkać się z chłopakami z poprzedniej drużyny, bo ciągle utrzymujemy ciepłe relacje.

Sklep

Wybrane gadżety z naszego sklepu

Klaskacze

Klaskacze

Cena: 8,00
Szalik kibica

Szalik kibica

Cena: 45,00
Replika koszulki meczowej

Replika koszulki meczowej

Cena: 119,00
Pełna oferta

Kontakt

Górnik Zabrze - herb
Górnik Zabrze Piłka Ręczna Spółka Akcyjna

 41-800 Zabrze, ul. Wolności 406
 +48 664 099 466
 sekretariat@handballzabrze.pl
 Sekretariat czynny pn-pt 8.00 – 16.00

 Polityka prywatności
 Dla mediów
 Regulamin masowej imprezy sportowej
 Protokół sanitarno-epidemilogiczny Superliga

Dariusz Czernik
Dariusz Czernik
Dyrektor Klubu

 +48 664 099 466
 czernik@handballzabrze.pl

 

Dominik Zawadzki
Rzecznik Prasowy
Specjalista ds. social media

 +48 512 543 124
 zawadzki@handballzabrze.pl

 

Natalia Skrzydlewska
Natalia Skrzydlewska
Specjalista ds. marketingu

 +48 664 099 466
 marketing@handballzabrze.pl