Górnik Zabrze handball

Gość specjalny na meczu Górnika z Zurychem

29.08.2022

Na sobotnim meczu z Zurychem w pierwszej rundzie kwalifikacji Ligi Europejskiej gościliśmy Lukasa Podolskiego. Mistrz świata z 2014 roku pierwszy raz pojawił się w hali Pogoni i bardzo żywiołowo dopingował naszych zawodników.

- Od kilku miesięcy wybierał się na piłkę ręczną, ale zwykle terminy kolidowały z naszymi meczami. Teraz w końcu się udało. My graliśmy w piątek, poza tym mam kontuzję i na razie o grze nie ma mowy. Dlatego skorzystałem z zaproszenia i jestem – powiedział nam „Poldi”, który w hali pojawił się z synem i wujkiem, a piłka ręczna nie jest mu obca, bowiem przed laty bardzo dobrą zawodniczką była mama Lukasa, Pani Krystyna, zawodniczka Sośnicy Gliwice. Swoją drogą mama Lukasa też przyjęła nasze zaproszenie i zadeklarowała, że też przyjdzie kibicować naszym zawodnikom. - W Niemczech chodziłem czasami na mecze, jak były mistrzostwa świata, czy Europy. Pamiętam też z Hamburga Marcina Lijewskiego. W Polsce na meczu jeszcze nie byłem, podobnie jak mój syn Louis, który na ręcznej w ogóle jest po raz pierwszy. Fajnie, że trafiliśmy na tak dobry i wysoko wygrany mecz. Kto mi się podobał? Skrzydłowy z lewej strony – super. Szybki, silny, nie do zatrzymania. Dobry ten duży zawodnik na kole (Ilczenko – przyp. autor), fajny rzut z drugiej linii ma Przytuła i świetny jest Wyszomirski w bramce. Cała drużyna w drugiej połowie zagrała bardzo dobrze w obronie, zaliczka przed rewanżem jest duża – powiedział nam Podolski. Kilku kibiców wyszło z hali „bogatszych” o zdjęcie z gwiazdą Górnika Zabrze. Wierzymy, że nie ostatni raz...

Sklep

Wybrane gadżety z naszego sklepu

Klaskacze

Klaskacze

Cena: 8,00
Szalik kibica

Szalik kibica

Cena: 45,00
Replika koszulki meczowej

Replika koszulki meczowej

Cena: 119,00
Pełna oferta

Kontakt

Górnik Zabrze - herb
Górnik Zabrze Piłka Ręczna Spółka Akcyjna

 41-800 Zabrze, ul. Wolności 406
 +48 664 099 466
 sekretariat@handballzabrze.pl
 Sekretariat czynny pn-pt 8.00 – 16.00

 Polityka prywatności
 Dla mediów
 Regulamin masowej imprezy sportowej
 Protokół sanitarno-epidemilogiczny Superliga

Dariusz Czernik
Dariusz Czernik
Dyrektor Klubu

 +48 664 099 466
 czernik@handballzabrze.pl

 

Paweł Franzke
Paweł Franzke
Rzecznik Prasowy

 +48 601 878 708
 franzke@handballzabrze.pl

 

Natalia Skrzydlewska
Natalia Skrzydlewska
Specjalista ds. marketingu

 +48 664 099 466
 marketing@handballzabrze.pl