Górnik Zabrze handball

Cel: wrócić na dobre tory. Górnik podejmuje Unię

12.09.2022

Większość klubów w PGNiG Superlidze rozegrało już dwa spotkania ligowe. Tymczasem Górnik i Grupa Azoty Unia Tarnów mają zaległość, wszak z racji uczestnictwa zabrzan w Lidze Europejskiej mecz przełożono na 14 września. Czas jednak nadrobić zaległości!

Zabrzanie przeszli rewolucję kadrową przed sezonem, a ostatnio obowiązki trenera objął Patrik Liljestrand w miejsce Marcina Lijewskiego. Ale spore zmiany były także w Unii.

Przede wszystkim zespół objął Tomasz Strząbała w miejsce... Patrika Liljestranda. Doświadczony i charyzmatyczny szkoleniowiec wcześniej prowadził Energę MKS Kalisz, ale z powodów zdrowotnych musiał rozstać się z zespołem. Jego celem przede wszystkim jest odbudowa zespołu, bo skład opuścił bramkarz Casper Liljestrand, obrotowy Mateusz Kaźmierczak, rozgrywający Wojciech Dadej i Kirył Kniaziew oraz skrzydłowi Mateusz Wojdan i Łukasz Kuźdeba.

W ich miejsce sprowadzono z Zagłębia golkipera Marka Bartosika, doświadczonego rozgrywającego Pawła Podsiadłę oraz japońskiego kołowego Kenyę Kasaharę i lewoskrzydłowego z SMS-u ZPRP Kwidzyn Michała Słupskiego. Pojawił się też doświadczony Dmitrij Smolikow. - Cele się nie zmieniają. Gramy o utrzymanie, a co będzie dalej, to zobaczymy. Trzeba twardo stąpać po ziemi. To tylko wyniki sparingów, dopiero liga nas zweryfikuje. Musimy pamiętać, że mamy trudny kalendarz, szybko wypadną mecze z Górnikiem i Wisłą - tonował jednak nastroje sam szkoleniowiec gości.

Ale też w sparingach pokazała się z dobrej strony, pokonując między innymi mistrza Słowacji - Tatran Preszów - czy też Austrii - UHK Krems. Długo walczyła też z solidnym niemieckim zespołem Dessau-Rosslauer HC.

Tarnowianie sezon rozpoczęli od zwycięstwa. Rozprawili się z MKSem Zagłebie Lubin 30:27.

Historia spotkań pomiędzy zespołami jest jednostronna. Górnik w dziewięciu ostatnich spotkaniach wygrał osiem razy. Ostatni raz w Hali Pogoń Unia zdołała jednak zremisować, a później wygrać w karnych - 26:26(18:16), k. 3:4.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 14 września o godz. 17.00.

Sklep

Wybrane gadżety z naszego sklepu

Klaskacze

Klaskacze

Cena: 8,00
Szalik kibica

Szalik kibica

Cena: 45,00
Replika koszulki meczowej

Replika koszulki meczowej

Cena: 119,00
Pełna oferta

Kontakt

Górnik Zabrze - herb
Górnik Zabrze Piłka Ręczna Spółka Akcyjna

 41-800 Zabrze, ul. Wolności 406
 +48 664 099 466
 sekretariat@handballzabrze.pl
 Sekretariat czynny pn-pt 8.00 – 16.00

 Polityka prywatności
 Dla mediów
 Regulamin masowej imprezy sportowej
 Protokół sanitarno-epidemilogiczny Superliga

Dariusz Czernik
Dariusz Czernik
Dyrektor Klubu

 +48 664 099 466
 czernik@handballzabrze.pl

 

Paweł Franzke
Paweł Franzke
Rzecznik Prasowy

 +48 601 878 708
 franzke@handballzabrze.pl

 

Natalia Skrzydlewska
Natalia Skrzydlewska
Specjalista ds. marketingu

 +48 664 099 466
 marketing@handballzabrze.pl