Górnik Zabrze handball

Patrik Liljestrand: Mamy wspólny cel - walczyć za Górnika

13.09.2022

Trójkolorowi od kilku dni przygotowują się do spotkania z Grupą Azoty Unią Tarnów. W międzyczasie jednak doszło do zmiany trenera Górnika. Obowiązki przejął dotychczasowy asystent, Patrik Liljestrand. Porozmawialiśmy z nim o aktualnej sytuacji Górnika.

- Mamy bardzo dużo szacunku do prezesa Bogdana Kmiecika i zarządu, ale także do Marcina Lijewskiego. Zarząd spytał mnie czy podejmę się przejęcia jego obowiązków, na co się zgodziłem - krótko komentuje zmianę na stanowisku sternika zabrzan. Skupia się bowiem na przygotowaniach do meczu z Unią, którą jeszcze kilka miesięcy temu sam dowodził: - Skład tarnowian od ubiegłego sezonu bardzo się zmienił. Pojawiło się sporo dobrych zawodników. Między innymi Paweł Podsiadło, który świetnie gra w obronie. Bardzo dobre rozegranie, nowe twarze w bramce. My jednak przede wszystkim skupić się musimy na sobie. Musimy wrócić do dobrej gry, jaką pokazywaliśmy w przygotowaniach i zapomnieć o ostatnich porażkach. Musimy poprawić wszystkie błędy, jakie popełnialiśmy w Płocku czy w meczach z Zurychem.

Na pewno nie pomaga sztabowi w tym zadaniu krótki okres przygotowawczy do tego spotkania. - Mogę przeprowadzić tylko dwa treningi przed tym meczem. Wiadomo, że niemożliwym jest, żebym zmienił wszystko w grze Górnika - analizuje trener Liljestrand. - Ale pracuję w tym zawodzie od 24 lat, więc mam swoje pomysły, aby wnieść coś nowego. Coś już w najbliższym meczu, a później dalej poprawiać swoją grę. Bo wszyscy mamy wspólny cel: walczyć za Górnika.

Sklep

Wybrane gadżety z naszego sklepu

Klaskacze

Klaskacze

Cena: 8,00
Szalik kibica

Szalik kibica

Cena: 45,00
Replika koszulki meczowej

Replika koszulki meczowej

Cena: 119,00
Pełna oferta

Kontakt

Górnik Zabrze - herb
Górnik Zabrze Piłka Ręczna Spółka Akcyjna

 41-800 Zabrze, ul. Wolności 406
 +48 664 099 466
 sekretariat@handballzabrze.pl
 Sekretariat czynny pn-pt 8.00 – 16.00

 Polityka prywatności
 Dla mediów
 Regulamin masowej imprezy sportowej
 Protokół sanitarno-epidemilogiczny Superliga

Dariusz Czernik
Dariusz Czernik
Dyrektor Klubu

 +48 664 099 466
 czernik@handballzabrze.pl

 

Paweł Franzke
Paweł Franzke
Rzecznik Prasowy

 +48 601 878 708
 franzke@handballzabrze.pl

 

Natalia Skrzydlewska
Natalia Skrzydlewska
Specjalista ds. marketingu

 +48 664 099 466
 marketing@handballzabrze.pl