Górnik Zabrze handball

Rozgrywki PGNiG Superligi z nową, oficjalną piłką SELECT

03.11.2022

Superliga sp. z o.o. prezentuje nowy model piłki meczowej, przygotowanej przy współpracy z marką SELECT. Model Ultimate V22 na parkietach PGNiG Superligi zobaczymy już od 4 listopada.

W lipcu Superliga sp. z o.o. poinformowała o przedłużeniu współpracy z marką SELECT o kolejne dwa sezony: 2022/2023 oraz 2023/20­­24. Teraz czas na prezentację nowej, oficjalnej piłki, którą będą grać zawodnicy występujący w najwyższej klasie rozgrywek piłki ręcznej w Polsce. Pierwszy mecz modelem Ultimate V22 w PGNiG Superlidze zostanie rozegrany 4 listopada (mecz KPR Gwardii Opole z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski).

Nowoczesny design i dłuższa żywotność Ultimate V22

Na wygląd SELECT Ultimate V22 wpływają nowoczesne tłoczenia i wysoka jakość produkcji. Piłka wykonana jest z 32 paneli składających się z 12 pięciokątów i 20 sześciokątów. Panele zszywane są za pomocą 540 podwójnych szwów oraz 60 szwów narożnych i są zamykane podwójnym węzłem. Technologia ta zapewnia dłuższą żywotność piłki.

Pod kolorową powierzchnią zewnętrzną piłki kryje się pęcherz Zero-Wing wykonany z wysokowydajnego, naturalnego lateksu. Koncepcja została opracowana tak, aby zapewnić możliwie jak najbardziej okrągły kształt, dzięki czemu piłka świetnie układa się w dłoni. W produkcji użyto dętek lateksowych z wbudowanym punktem równowagi po przeciwnej stronie otworu wentyla. To, w połączeniu z koncepcją Zero-Wing, zapewnia doskonale wyważoną piłkę o bardzo żywym odbiciu.

- Od wielu lat SELECT jest bardzo blisko piłki ręcznej, a doświadczenie zdobyte przez ten czas sprawia, że możemy zaproponować produkt najwyższej jakości. Jesteśmy przekonani, że czeka nas kolejny sezon nie tylko znakomitych emocji sportowych, ale także świetnej współpracy z Superligą – mówi Paul Szostek, główny przedstawiciel firmy SELECT w Polsce.

SELECT jest największym na świecie producentem piłek ręcznych i oficjalnym dostawcą piłek meczowych dla licznych związków, lig i klubów na całym świecie. We wszystkich turniejach organizowanych przez EHF, w tym Lidze Mistrzów EHF i Mistrzostwach Europy w Piłce Ręcznej, piłki marki SELECT są oficjalnymi piłkami meczowymi. Firma SELECT jest również dostawcą piłek dla drużyn narodowych: Czech, Islandii, Portugalii, Chile i Turcji, a od ponad 50 lat jest preferowaną marką piłek dla reprezentacji Danii.

Sklep

Wybrane gadżety z naszego sklepu

Klaskacze

Klaskacze

Cena: 8,00
Szalik kibica

Szalik kibica

Cena: 45,00
Replika koszulki meczowej

Replika koszulki meczowej

Cena: 119,00
Pełna oferta

Kontakt

Górnik Zabrze - herb
Górnik Zabrze Piłka Ręczna Spółka Akcyjna

 41-800 Zabrze, ul. Wolności 406
 +48 664 099 466
 sekretariat@handballzabrze.pl
 Sekretariat czynny pn-pt 8.00 – 16.00

 Polityka prywatności
 Dla mediów
 Regulamin masowej imprezy sportowej
 Protokół sanitarno-epidemilogiczny Superliga

Dariusz Czernik
Dariusz Czernik
Dyrektor Klubu

 +48 664 099 466
 czernik@handballzabrze.pl

 

Paweł Franzke
Paweł Franzke
Rzecznik Prasowy

 +48 601 878 708
 franzke@handballzabrze.pl

 

Natalia Skrzydlewska
Natalia Skrzydlewska
Specjalista ds. marketingu

 +48 664 099 466
 marketing@handballzabrze.pl