Górnik Zabrze handball

Damian Przytuła: Musimy wykorzystać przerwę i sobie to poukładać

08.11.2022

Trójkolorowi po passie siedmiu zwycięstw z rzędu zaliczyli dwie przegrane z kolei: z Azotami-Puławy i Ostrovią. O ile w pierwszym meczu można jeszcze było doszukiwać się pozytywów, to jednak starcie w Ostrowie nie nastraja optymizmem. Jak po tych spotkaniach wygląda Górnik? O tym kapitan zespołu, Damian Przytuła.

- Mnie bardziej bolała porażka z Azotami - mówi "Przytuł". - Gdybyśmy wygrali tamten mecz, to jestem pewien, że przywieźlibyśmy i komplet punktów z Ostrowa - wzdycha rozgrywający Górnika.

Jak dodaje, i tak czuje ogromny żal z powodu ostatniej straty punktów: - Nie ujmując Ostrovii, bo to naprawdę solidny zespół i świetnie się na nas przygotował, ale to my powinniśmy wygrywać takie mecze - dodaje Damian. - Ale nie zadziałał nasz atak i mieliśmy problemy z bramką. Najmniej narzekać możemy na obronę.

Czy to atak jest faktycznie aktualnie największą zmorą Górników i przyczyną porażek? - Na pewno w ostatnim meczu. Bo Puławom rzuciliśmy aż 32 bramki, więc zagraliśmy solidnie. A do bramki Ostrovii jakoś nie potrafiliśmy trafić. Też jestem temu winien, bo rzucałem czasem bardzo nieprecyzyjnie - wzdycha. - Graliśmy w ataku mało ruchliwie, czekaliśmy, nie wiązaliśmy rywali w obronie. I dzięki temu oni mieli okazje nas cały czas kontrolować.

Teraz chwila przerwy reprezentacyjnej. - Musimy ją wykorzystać i poukładać sobie wszystkie kwestie. Co prawda następny mecz gramy z zespołem kompletnym, Kielcami, ale ciągle trzeba wierzyć, że pokażemy się z jak najlepszej strony  - podsumowuje Damian Przytuła. 

Sklep

Wybrane gadżety z naszego sklepu

Klaskacze

Klaskacze

Cena: 8,00
Szalik kibica

Szalik kibica

Cena: 45,00
Replika koszulki meczowej

Replika koszulki meczowej

Cena: 119,00
Pełna oferta

Kontakt

Górnik Zabrze - herb
Górnik Zabrze Piłka Ręczna Spółka Akcyjna

 41-800 Zabrze, ul. Wolności 406
 +48 664 099 466
 sekretariat@handballzabrze.pl
 Sekretariat czynny pn-pt 8.00 – 16.00

 Polityka prywatności
 Dla mediów
 Regulamin masowej imprezy sportowej
 Protokół sanitarno-epidemilogiczny Superliga

Dariusz Czernik
Dariusz Czernik
Dyrektor Klubu

 +48 664 099 466
 czernik@handballzabrze.pl

 

Paweł Franzke
Paweł Franzke
Rzecznik Prasowy

 +48 601 878 708
 franzke@handballzabrze.pl

 

Natalia Skrzydlewska
Natalia Skrzydlewska
Specjalista ds. marketingu

 +48 664 099 466
 marketing@handballzabrze.pl