Historia spotkań z hegemonem z Kielc

16.11.2022

Przed Trójkolorowymi najtrudniejszy ligowy rywal - spotkanie z Łomżą Industrią Kielce. O Mistrzu Polski w ostatnich tygodniach jest wyjątkowo głośno, choć głównie nie z powodów sportowych. O tym jednak w kolejnych materiałach, a dziś skupmy się na historii spotkań pomiędzy Górnikiem a kielczanami.

Oficjalne statystyki PGNiG Superligi są bezwzględne - w ostatnich 29 spotkaniach aż 28 razy górą był zespół z Kielc. Tylko raz zwyciężyli zabrzanie, w sensacyjnym starciu z marca 2012 roku, które zabrzanie wygrali 30:26 (14:11).

Ostatni raz oba zespoły spotkały się w lutym tego roku. Zabrzanie nieźle pokazali się do przerwy, przegrywając dwoma trafieniami (16:18), ale ostatecznie to kielczanie wygrali 37:28. Warto jednak wspomnieć, że zabrzanie cierpieli na wysyp kontuzji i chorób, więc ówczesny trener Marcin Lijewski musiał łatać skład młodymi zawodnikami. Również dziewięcioma trafieniami przewagi skończył się poprzedni mecz, z września (21:30).

Spośród ostatnich spotkań najciekawszym spotkaniem z punktu widzenia kibiców Trójkolorowych może być starcie z marca 2021 roku. Trójkolorowi co prawda przegrali 30:34, ale walczyli praktycznie jak równy z równym - 17:15 do przerwy!

Jak będzie tym razem? O tym przekonamy się w sobotę! Mecz rozpocznie się o godz. 13.15 i transmitowany będzie przez TVP Sport!