Górnik Zabrze handball

Poznajmy najbliższego rywala: Łomża Industria Kielce

18.11.2022

Polski światek piłki ręcznej od kilku tygodni żyje przyszłością Łomży Vive Kielce. Wszak ze względu na trwający kryzys ze sponsoringu klubu wycofuje się browar Van Pur, który - jak donoszą media - dokładał 1/3 budżetu do klubu. Najbliższa przyszłość klubu nie jest zagrożona, a zdaniem prezesa Bertusa Servaasa finansowanie zapewnione jest na najbliższe 2,5 miesiąca. Co będzie potem?

Na pewno trwają gorączkowe poszukiwania nowego sponsora tytularnego, bo klub od 1 stycznia na razie nazywać się będzie Industria Kielce. Zespół jednak ma skupić się wciąż na walce w PGNiG Superlidze i Lidze Mistrzów. Nie trzeba chyba nikomu przedstawiać naszpikowanej gwiazdami drużyny z Kielc. Praktycznie każda pozycja jest obszadzona reprezentantami światowej czołówki. Dość wymienić braci Dujszebajewów, Arkadiusza Morytę, Nicolasa Tournata czy Dylana Nahi. Nie mówiąc oczywiście o Polakach: ex-zabrzanach Szymonie Sićko i Mateuszu Korneckim czy będącym jednym z najlepszych prawoskrzydłowcyh na świecie Arkadiuszu Morycie.

Trójkolorowi jednak nie powinni spuszczać głowy, bo i kielczanom zdarzają się wpadki. Kilka sezonów temu murowany Mistrz Polski w pierwszym z ćwierćfinałów przegrał z Gwardią Opole, a ostatnio po wielu latach Orlen Wisła Płock odebrała mu Puchar Polski.

W tym sezonie w lidze kielczanie jeszcze nie przegrali. Mało tego, fantastycznie poczyniają sobie w rozgrywkach europejskich. Co prawda w Klubowych Mistrzostwach Świata rozegranych w drugiej połowie października w końcu musiała uznać wyższość FC Barcelony (a wcześniej także w Lidze Mistrzów), ale później zespół zanotował serię kolejnych wygranych. Ostatnio pokonali Azoty-Puławy aż 39:24.

Górnicy w najnowszej historii z kielczanami wygrali tylko raz - w marcu 2012 roku. Czy tym razem uda im się nawiązać walkę? O tym przekonamy się już w sobotę. Start meczu o godz. 13.15!

Mecz transmitowany będzie przez TVP Sport - w telewizji, w aplikacji oraz na stronie internetowej!

Partnerem meczu będzie HUTA ŁABĘDY!

Sklep

Wybrane gadżety z naszego sklepu

Klaskacze

Klaskacze

Cena: 8,00
Szalik kibica

Szalik kibica

Cena: 45,00
Replika koszulki meczowej

Replika koszulki meczowej

Cena: 119,00
Pełna oferta

Kontakt

Górnik Zabrze - herb
Górnik Zabrze Piłka Ręczna Spółka Akcyjna

 41-800 Zabrze, ul. Wolności 406
 +48 664 099 466
 sekretariat@handballzabrze.pl
 Sekretariat czynny pn-pt 8.00 – 16.00

 Polityka prywatności
 Dla mediów
 Regulamin masowej imprezy sportowej
 Protokół sanitarno-epidemilogiczny Superliga

Dariusz Czernik
Dariusz Czernik
Dyrektor Klubu

 +48 664 099 466
 czernik@handballzabrze.pl

 

Paweł Franzke
Paweł Franzke
Rzecznik Prasowy

 +48 601 878 708
 franzke@handballzabrze.pl

 

Natalia Skrzydlewska
Natalia Skrzydlewska
Specjalista ds. marketingu

 +48 664 099 466
 marketing@handballzabrze.pl