Górnik Zabrze handball

Paweł Kazimier: Ostatnie mecze dały nam w kość, jesteśmy zmotywowani do powrotu na dobrą ścieżkę

24.11.2022

Górnik po siedmiu zwycięskich meczach wpadł w dołek i przegrał trzy spotkania z kolei: z Azotami, Ostrovią i Kielcami. Do końca tegorocznych rozgrywek zostały dwa spotkania. Najbliższe to piątkowe starcie z Chrobrym Głogów. O opinię na najbliższym rywalu spytaliśmy Pawła Kazimiera, bramkarza Górnika Zabrze.

"Kaziu" był jasnym punktem ostatnich spotkań. Popisywał się dobrymi, pewnymi interwencjami. Ale tego było jednak za mało, by urwać choć punkt. - Myślę, że trzy ostatnie spotkania dały nam wszystkim w kość. Teraz jesteśmy zmotywowani, żeby wrócić na zwycięską ścieżkę - mówi zawodnik. - Choć Głogów to zespół, z którym mamy gorsze spotkania z zeszłego sezonu - dodaje. Przypomnijmy, że jesienią zabrzanie zremisowali z Chrobrym, a wiosną - w obliczu plagi kontuzji i chorób - Górnicy w domu musieli uznać wyższość dolnośląskiego rywala.

Na co trzeba jednak zwrócić przede wszystkim uwagę w piątkowym spotkaniu? Zdaniem Kazimiera to zespół, którego największą siłą jest zgranie: - Nie doszło tam do znacznej przebudowy składu. Zawodnicy się znają doskonale, mają sporo doświadczenia i wzajemnie na sobie polegają - komplementuje rywali Paweł Kazimier. - Mają na pewno szybkich skrzydłowych i silną drugą linię. Trzeba też pamiętać, że mają naprawdę dobrych bramkarzy, którzy nieraz ratowali wynik.

Górnik musi jednak przede wszystkim skupić się na poprawie swoich słabszych stron: - Na pewno trzeba poprawić atak, żeby piłka pewnie znajdowała drogę do bramki. Ale i w obronie musimy skupić się, żeby ta piłka jednak za często nie trafiała do naszej siatki. Bo ostatnio traciliśmy jednak zbyt wiele bramek - uśmiecha się "Kaziu".

Sklep

Wybrane gadżety z naszego sklepu

Klaskacze

Klaskacze

Cena: 8,00
Szalik kibica

Szalik kibica

Cena: 45,00
Replika koszulki meczowej

Replika koszulki meczowej

Cena: 119,00
Pełna oferta

Kontakt

Górnik Zabrze - herb
Górnik Zabrze Piłka Ręczna Spółka Akcyjna

 41-800 Zabrze, ul. Wolności 406
 +48 664 099 466
 sekretariat@handballzabrze.pl
 Sekretariat czynny pn-pt 8.00 – 16.00

 Polityka prywatności
 Dla mediów
 Regulamin masowej imprezy sportowej
 Protokół sanitarno-epidemilogiczny Superliga

Dariusz Czernik
Dariusz Czernik
Dyrektor Klubu

 +48 664 099 466
 czernik@handballzabrze.pl

 

Paweł Franzke
Paweł Franzke
Rzecznik Prasowy

 +48 601 878 708
 franzke@handballzabrze.pl

 

Natalia Skrzydlewska
Natalia Skrzydlewska
Specjalista ds. marketingu

 +48 664 099 466
 marketing@handballzabrze.pl