Górnik Zabrze handball

Podsumujmy rok 2022: lipiec i sierpień

27.12.2022

Tradycyjnie o tej porze roku czas na drobne podsumowanie 2022 roku. To były wyjątkowo emocjonujące miesiące. Dziś opiszemy "nowego Górnika" w lipcu i sierpniu.

Nim zabrzanie wznowili treningi, okazało się, że mimo zajęcia piątego miejsca w tabeli, będą mieli szansę zagrać w Lidze Europejskiej! Wszystko dzięki dzikiej karcie na uczestnictwo w Lidze Mistrzów dla płocczan. Rywalem zabrzan miał być zespół GC Amicitia Zurich, w której grał aktualnie Iso Sluijters! 

Czas jednak było na sparingi. Zabrzanie wygrali dwa pierwsze z nich - oba z HC ROBE Zubri. W trzecim musieli uznać wyższość Karwiny z Martinem Galią w składzie. W kolejnym udało się wygrać z Opolem. 

W związku z udziałem w Lidze Europejskiej, przyspieszyć trzeba było Turniej o Puchar Prezesa Górnika Zabrze. Ten odbył się na początku sierpnia. Trójkolorowi najpierw zwyciężyli z TORUS Wybrzeżem Gdańsk, a później wygrał w finale z zespołem ze Szczecina. 

Kolejnym starciem w przygotowaniach był Memoriał Ryszarda Matuszaka w Głogowie. I znów zabrzanie się popisali. Najpierw pokonali po raz kolejny zespół Sandry Spa Pogoń Szczecin, a  w finale zwyciężył z gospodarzami. Tu bohaterem był Patryk Mauer, który zdobył aż 10 bramek. 

Ostatnim turniejowym testem był Szczypiorno Cup w Kaliszu. Trójkolorowi zaczynali nieco później, bo z udziału wycofał się ich pierwszy rywal - Gwardia Opole. W kolejnej rundzie zagrał z Chrobrym Głogów, który dzień wcześniej pokonał Azoty-Puławy. Zwycięstwo dało zabrzanom finał. W nim zabrzanie starli się z gospodarzami, zespołem z Kalisza. I udało się wygrać całe rozgrywki! 

W międzyczasie ogłoszono także nowego kapitana Górnika, którym został Damian Przytuła. 

Zwieńczeniem sierpnia był długo wyczekiwany mecz Ligi Europejskiej z Zurychem. W pierwszej połowie oba zespoły badały grunt i nieco brakowało tempa. Dlatego też po 30 minutach wynik był remisowy. W drugiej odsłonie gry Amicitia w ciągu kwadransa trafiła do zabrzańskiej bramki tylko cztery razy. Świetnie spisywał się Piotr Wyszomirski, który odbijał próby rywali raz za razem. W ataku świetnie zrozumiał się Damian Przytuła z Dimą Ilchenką. Pierwszy kreował sytuacje i asystował, drugi świetnie łapał piłki i trafiał do bramki rywali. Wynik rósł w oczach i ostatecznie zabrzanie wygrali aż 27:19.

Sklep

Wybrane gadżety z naszego sklepu

Klaskacze

Klaskacze

Cena: 8,00
Szalik kibica

Szalik kibica

Cena: 45,00
Replika koszulki meczowej

Replika koszulki meczowej

Cena: 119,00
Pełna oferta

Kontakt

Górnik Zabrze - herb
Górnik Zabrze Piłka Ręczna Spółka Akcyjna

 41-800 Zabrze, ul. Wolności 406
 +48 664 099 466
 sekretariat@handballzabrze.pl
 Sekretariat czynny pn-pt 8.00 – 16.00

 Polityka prywatności
 Dla mediów
 Regulamin masowej imprezy sportowej
 Protokół sanitarno-epidemilogiczny Superliga

Dariusz Czernik
Dariusz Czernik
Dyrektor Klubu

 +48 664 099 466
 czernik@handballzabrze.pl

 

Paweł Franzke
Paweł Franzke
Rzecznik Prasowy

 +48 601 878 708
 franzke@handballzabrze.pl

 

Natalia Skrzydlewska
Natalia Skrzydlewska
Specjalista ds. marketingu

 +48 664 099 466
 marketing@handballzabrze.pl