Górnik Zabrze handball

Polacy mistrzostwa kończą zwycięstwem!

23.01.2023

Tak wspaniałej rekacji Biało-Czerwonych kibiców oczekiwała cała polska piłka ręczna. TAURON Arena Kraków wypełniła się ponad jedenastoma tysiącami najlepszych fanów, którzy wspierali zespół trenera Patryka Rombla w ostatnim grupowym meczu mistrzostw świata. Polacy pewnie pokonali Iran, a kibice zachwycili głośnym dopingiem w największej z naszych hal.

Takich obrazków chcemy oglądać jak najwięcej. Mimo tego, że już wcześniej stało się jasne, że Polacy nie mają już szans na awans z drugiej rundy i walkę w ćwierćfinale mundialu to jednak kibice nie zawiedli i w wielkiej liczbie stawili się w jednej z najpiękniejszych polskich hal – krakowskiej TAURON Arenie. Wreszcie ten nowoczesny obiekt wypełnił się głośnym dopingiem i emocjami godnymi mistrzostw świata! W takiej atmosferze Biało-Czerwoni nie mieli najmniejszych problemów z pokonaniem reprezentacji Iranu.

Do przerwy nasza reprezentacja prowadziła 16:10, w bramce kolejny raz udanie rozpoczął Mateusz Kornecki. Widać było, że rywale nie są w stanie przeciwstawić się naszej kadrze, zresztą trener Iranu Vesselin Vujović wielokrotnie podkreślał, że dla jego podopiecznych ten mundial jest lekcją, mają pobierać naukę od mocniejszych europejskich ekip, by budować swą siłę na kolejne turnieje. Polacy zagrali konsekwentnie, utrzymywali przewagę z pierwszej połowy i wygrali po raz trzeci na mundialu. Dało im to ostatecznie – z czterema punktami na koncie – czwarte miejsce w I grupie (fazy głównej). 

Przypomnijmy, że gospodarzami MŚ 2023 są Katowice, Województwo Śląskie, Kraków, Małopolska, Płock, Mazowsze i Gdańsk (w Polsce) oraz Goteborg, Malmo, Sztokholm, Kristianstad i Jonkoping (w Szwecji). Narodowymi Dostawcami turnieju w naszym kraju są Ministerstwo Sportu i Turystyki, Grupa Wirtualna Polska, Suzuki, Deloitte, Grupa LUX MED oraz Eventim, który prowadzi dystrybucję biletów na to wydarzenie. Sprzedaż wejściówek trwa. Więcej informacji na www.handball23.com.

 

Wyniki 22.01, TAURON Arena Kraków (Grupa I, druga runda grupowa):

Iran – Polska 22:26 (10:16)

Iran: Mohammad Siavoshishahenayati, Ali Rahimikazerooni – Yasin KabirianJoo 1, Reza Yadegaridehkordi 2, Seyedmahdi Moosavi, Mohammad Siavoshishahenayati,

Saber Heidari 2, Mohammadreza Oraei 6, Mohannadmahdi Behnamina, Mohammadreza Kazemi 2, Vahid Masoudi, Mohammad Kiani 1, Mehrdad Samsami, Afshin Sadeghi 6, Reza Robat, Shahab Sadeghzadeh 2, Ali Kouhzad.
Trener: Vesselin Vujović.

Polska: Adam Morawski, Mateusz Kornecki – Michał Daszek 2, Piotr Jędraszczyk 3, Krzysztof Komarzewski, Patryk Walczak 1, Szymon Sićko 2, Ariel Pietrasik 6, Jan Czuwara 1, Maciej Pilitowski 3, Arkadiusz Moryto 3, Przemysław Krajewski 3, Maciej Gębala 1, Dawid Dawydzik 1, Tomasz Gębala, Piotr Charpkowski.
Trener: Patryk Rombel.

Sklep

Wybrane gadżety z naszego sklepu

Klaskacze

Klaskacze

Cena: 8,00
Szalik kibica

Szalik kibica

Cena: 45,00
Replika koszulki meczowej

Replika koszulki meczowej

Cena: 119,00
Pełna oferta

Kontakt

Górnik Zabrze - herb
Górnik Zabrze Piłka Ręczna Spółka Akcyjna

 41-800 Zabrze, ul. Wolności 406
 +48 664 099 466
 sekretariat@handballzabrze.pl
 Sekretariat czynny pn-pt 8.00 – 16.00

 Polityka prywatności
 Dla mediów
 Regulamin masowej imprezy sportowej
 Protokół sanitarno-epidemilogiczny Superliga

Dariusz Czernik
Dariusz Czernik
Dyrektor Klubu

 +48 664 099 466
 czernik@handballzabrze.pl

 

Paweł Franzke
Paweł Franzke
Rzecznik Prasowy

 +48 601 878 708
 franzke@handballzabrze.pl

 

Natalia Skrzydlewska
Natalia Skrzydlewska
Specjalista ds. marketingu

 +48 664 099 466
 marketing@handballzabrze.pl