Górnik Zabrze handball

W ćwierćfinałach gramy z Energą MKS Kalisz!

27.03.2024

Choć do końca rundy zasadniczej została jeszcze jedna seria, w której Górnik pojedzie do Puław i zmierzy się z Azotami, to w układzie górnej części tabeli wiele już się nie zmieni. Trójkolorowi w ćwierćfinałach zmierzą się z Energą MKS Kalisz!

Górnik po zwycięstwie z Piotrkowianinem pewny jest trzeciego miejsca w tabeli. Wyprzedzają go Industria Kielce i Orlen Wisła Płock. Oba zespoły raczej mogą być pewne zwycięstw kolejno z Zagłębiem Lubin i Zepter KPRem Legionowo, ale nawet ewentualne i sensacyjne przegrane nie strącą ich z czołówki tabeli. Spokojny zajęcia czwartego miejsca może być Chrobry Głogów, bo nawet w przypadku wygranej puławian z Trójkolorowymi, ci nie będą w stanie awansować na miejsce pod podium. Pewnym szóstego miejsca jest też Energa MKS Kalisz, a siódmego - Arged Rebud KPR Ostrovia. Ciekawie jest w walce o ósme miejsce. Aktualnie plasuje się na nim Corotop Gwardia Opole z dorobkiem 29 punktów. Tyle samo ma MMTS Kwidzyn. Opole mierzy się w ostatniej serii z rozpędzoną Energą Wybrzeżem Gdańsk, a MMTS podejmuje Głogów. Stawką jest walka w play-offach lub... play-outach.

Wróćmy jednak do Górnika. Trójkolorowi już są pewni walki z kaliszanami. Pierwszy mecz - wyjazdowy - planowany jest na 8 kwietnia (poniedziałek). Rewanż w Zabrz odbędzie się 15 kwietnia. Wcześniej zabrzanie pojadą do Płocka i rozegrają zaległe spotkanie Pucharu Polski (prawdopodobnie 11 kwietnia). Ewentualny trzeci mecz play-offowy odbędzie się 18 kwietnia, wszak pamiętajmy, że w tym roku runda finałowa rozgrywana jest metodą do dwóch zwycięstw. Mecze odbędą się o godz. 18 lub 20, a decyzję w tym temacie podejmie telewizja Polsat.

Sklep

Wybrane gadżety z naszego sklepu

Klaskacze

Klaskacze

Cena: 8,00
Szalik kibica

Szalik kibica

Cena: 45,00
Replika koszulki meczowej

Replika koszulki meczowej

Cena: 119,00
Pełna oferta

Kontakt

Górnik Zabrze - herb
Górnik Zabrze Piłka Ręczna Spółka Akcyjna

 41-800 Zabrze, ul. Wolności 406
 +48 664 099 466
 sekretariat@handballzabrze.pl
 Sekretariat czynny pn-pt 8.00 – 16.00

 Polityka prywatności
 Dla mediów
 Regulamin masowej imprezy sportowej
 Protokół sanitarno-epidemilogiczny Superliga

Dariusz Czernik
Dariusz Czernik
Dyrektor Klubu

 +48 664 099 466
 czernik@handballzabrze.pl

 

Dominik Zawadzki
Rzecznik Prasowy
Specjalista ds. social media

 +48 512 543 124
 zawadzki@handballzabrze.pl

 

Natalia Skrzydlewska
Natalia Skrzydlewska
Specjalista ds. marketingu

 +48 664 099 466
 marketing@handballzabrze.pl