Wyrównana walka o finał. Szczecin zwycięski

04.08.2022
OST
GOR

Również drugi mecz eliminacji Turnieju o Puchar Prezesa Górnika Zabrze był pełen emocji. Sandra Spa Pogoń Szczecin i KPR Ostrovia biły się do ostatniej chwili, aż o zwycięzcę wyłonił turniej rzutów karnych.

Sandra Spa Pogoń Szczecin - KPR Ostrovia 31:31 (12:14) k. 3:0
Pogoń: Arsenić, Viunyk - Krok 5, Wrzesiński 5, Kapela 1, Zalewskyi 4, Krupa 1, Wiśniewski, Jagodziński, Krysiak 4, Nowak 2, Markowski 2, Mitruczuk 1, Polok 6. Trener: Wojciech Jedziniak
Kary: 6 minut (Kapela, Markowski, Mitruczuk)
Karne: 1/1

Ostrovia: Krekora, Balcerek, Zimny - Przybylski, Adamski 5, Urbaniak 1, Gierak 2, Wadowski 4, Pawelec 1, Marciniak 2, Misiejuk 1, Tomczak 2, Wojciechowski 4, Szych, Szpera 2, Przybylki 5, Gajek 2. Trener: Maciej Nowakowski
Kary: 0 minut
Karne: 1/3

Relacja meczowa

Mecz lepiej rozpoczęli ostrowianie, którzy wyszli na prowadzenie 3:0. Portowcy obudzili się dopiero po 10 minutach, by rzucić serię pięciu bramek i wejść na prowadzenie 8:5. Wtedy jednak pierwsze skrzypce przejęli jednak znów zawodnicy KPRu, którzy doprowadzili do zwycięstwa w pierwszej połowie 14:12.

Druga połowa była festiwalem bramek. Dość powiedzieć, że sędziowie... wykorzystali rubryczki w protokole do ostatniego miejsca. To wyrównani szczecinianie, to znów wysforowali się na prowadzenie ostrowianie. Na trzy minuty przed końcem minimalnie prowadził Ostrów - 31:30. Ale świetny rzut Poloka dał remis i turniej rzutów karnych.

Tu na wynik trzeba było czekać tylko chwilę. Sandra Spa Pogoń Szczecin trafiła trzy razy, KPR ani razu.