Górnicy zwycięscy w Szczecinie!

24.09.2022
POG
GOR

Trójkolorowi zanotowali ostatnio dwa emocjonujące zwycięstwa z zespołami z Tarnowa i Piotrkowa. Ich kolejnym rywalem byli szczecinianie, którzy spragnieni byli pierwszych punktów w sezonie niczym powietrza. Dlatego zabrzanie nie mogli zignorować rywala...

Sandra Spa Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 26:33 (15:16)
Sandra Spa Pogoń: Arsenić (22%), Wiunyk (38%) - Czerkaszczenko 7, Krysiak 5, Krupa 5, Kapela 3, Krok 3, Wrzesiński 1, Polok 1, Zalewski 1, Nowak, Wiśniewski, Mitruczuk, Markowski. Trener: Wojciech Jedziniak
Karne: 3/5
Kary: 10 min. (Krok 2, Krupa, Kapela, Wrzesiński)

Górnik: Wyszomirski (24%), Liljestrand (41%) - Artmeneko 8, Przytuła 7, Mauer 6, Baczko 4, Kaczor 3, Ilczenko 1, Łyżwa 1, Krawczyk 1, Rutkowski 1, Wąsowski, Molski, Tokuda. Trener: Patrik Liljestrand
Karne: 4/5
Kary: 14 min. (Wąsowski 3, Ilczenko 2, Tokuda, Artemenko)
Czerwona kartka: Wąsowski z gradacji kar

Relacja meczowa

Dlatego od pierwszych minut narzucili swoje warunki. Szybko wyszli na prowadzenie 3:0 (a mogli nawet dołożyć jeszcze jedną bramkę, ale karnego nie wykorzystał Patryk Mauer) nim gospodarze zaliczyli pierwsze trafienie. Co więcej już w 12. minucie po imponującej bramce Piotra Wyszomirskiego było już 9:2 dla zabrzan! Wtedy jednak jakby ucieszeni wynikami Trójkolorowi nagle się zatrzymali i to Portowcy przejęli inicjatywę. Tuż po czasie dla trenera gospodarzy, ci zaliczyli aż sześć trafień z rzędu, łapiąc kontakt z gośćmi. Kolejne chwile to wymiana ciosów, która doprowadziła do końca pierwszą połowę wynikiem 16:15 dla Górników.

Po gwizdku na początek drugiej połowy znów lepsi byli zabrzanie, choć zespół ze Szczecina nie był dłużny. Świetnie spisywał się Damian Przytuła, swoje dorzucał Sasza Bachko i kolejny dobry mecz notował Dmytro Artemenko, który zaliczył serię czterech trafień z rzędu zakończoną... dwuminutowym wykluczeniem. Przewaga zabrzan jednak ciągle rosła, by mecz zakończył się ostatecznie zwycięstwem 33:26 dla Trójkolorowych.