Górnik Zabrze handball

Górnik wygrywa z Gwardią… w ostatnim kwadransie!

20.10.2022
GOR
GWA

Przerwa reprezentacyjna dała zespołom czas, aby odpocząć. Ale także czas, by poprawić mankamenty w swojej grze. Ciekawie więc zapowiadało się się spotkanie Górnika z Gwardią, która wciąż poszukiwała optymalnej formy sezonowej. Emocji można było się spodziewać od pierwszych minut. 

Górnik Zabrze - Gwardia Opole 30:24 (13:17)

Górnik: Liljestrand, Wyszomirski - Molski, Tokuda 1, Łyżwa 5, Bachko 4, Artemenko 10, Krawczyk, Mauer 6, Kaczor 1, Wąsowski, Ilchenko, Rutkowski, Przytuła 3. Trener: Patrik Liljestrand
Kary: 10 minut (Tokuda, Łyżwa, Kaczor 2, Wąsowski)
Karne: - 

Gwardia: Lellek, Malcher - Sosna 2, Fabianowicz, Wojdan 3, Koc, Hryniewicz, Stempin 1, Widomski 3, Jankowski 2, Kawka 4, Morawski 1, Scisłowicz 1, Kucharzyk, Monczka 4, Chychykalo 4. Trener: Rafał Kuptel
Kary: 8 minut (Wojdan, Widomski, Jankowski 2)
Karne: 1/1

Relacja meczowa

I faktycznie ich nie brakowało, choć bramek padało niewiele. Po czterech minutach tablica wskazywała wynik 1:1. Świetnie spisywał się Adam Malcher w bramce, który raz za razem odbijał próby zabrzan. Goście wyszli więc szybko na prowadzenie 4:1. Górnikom udało się jednak szybko wrócić do gry i po trafieniach Bachki i Artemenki zabrzanie złapali kontakt. Nie potrafili jednak utrzymać równej gry, bo Gwardziści znów zdołali uciec na cztery bramki po kwadransie gry. Zdawało się, że to zabrzanie grają lepiej, ale bramki zdobywają opolanie. I tak faktycznie można było wnioskować po przebiegu gry. Trójkolorowi konsekwentnie budowali akcje, szukali rozwiązań, ale na przeszkodzie stawały im albo błędy przy kluczowych podaniach, albo dobra dyspozycja bramkarzy gości. Ci zaś z regularnością lepszej sprawy organizowali praktycznie bliźniacze akcje i doskonale je wykańczali. No i wykorzystywali raz za razem kontry… Gospodarzy chwalić można było jednak za postawę skrzydłowych. Świetnie spisywał się Dima Artemenko, doskonale okazje wykorzystywał Patryk Mauer To dzięki ich trafieniom kibice wciąż mogli zachowywać optymizm. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 13:17.

W przerwie zabrzanie chyba wyciągnęli wnioski po pierwszych 30 minutach. Przestali uparcie grać środkiem, wykorzystując ruchliwych bocznych rozgrywających. Cztery bramki na wagę złapania kontaktu zdobyli Aleksandr Bachko z lewego i Krzysztof Łyżwa - prawego rozegrania. Goście znów uciekli na trzy trafienia, ale tym razem dopadł ich w zasadzie samodzielnie szybszy niż wiatr Dima Artemenko, który w okamgnieniu znajdował się pod bramką rywali i wykorzystywał kontry. Po trzech kwadransach miał już osiem bramek na koncie, w tym trzy kolejne z rzędu! Opolanie próbowali odbudować się poprzez granie siedmioma zawodnikami w ataku, na dwóch obrotowych. Aż dziw pomyśleć, że Górnicy pierwsze prowadzenie (poza wynikiem 1:0) wypracowali dopiero w 47. minucie po drugim z rzędu trafieniu Krzysztofa Łyżwy na 23:22. To było jednak jego ostatnie trafienie w tym meczu, bo kilka chwil później trafiony został w głowę i jak najszybciej musiał trafić na okulistykę. Ten mecz jednak był pełen kontuzji, bo chwilę później z grymasem bólu na twarzy, trzymając się za lewą kostkę sprowadzony z boiska został Adam Malcher.  Zabrzanie jednak przejęli już całkowicie inicjatywę i z wyniku 25:24 doprowadzili do zwycięstwa 30:24. 

MVP meczu został Dmytro Artemenko, autor aż 10 bramek! 

 

 

Filmy

Skrót meczu

Mixzone

Media

Sklep

Wybrane gadżety z naszego sklepu

Klaskacze

Klaskacze

Cena: 8,00
Szalik kibica

Szalik kibica

Cena: 45,00
Replika koszulki meczowej

Replika koszulki meczowej

Cena: 119,00
Pełna oferta

Kontakt

Górnik Zabrze - herb
Górnik Zabrze Piłka Ręczna Spółka Akcyjna

 41-800 Zabrze, ul. Wolności 406
 +48 664 099 466
 sekretariat@handballzabrze.pl
 Sekretariat czynny pn-pt 8.00 – 16.00

 Polityka prywatności
 Dla mediów
 Regulamin masowej imprezy sportowej
 Protokół sanitarno-epidemilogiczny Superliga

Dariusz Czernik
Dariusz Czernik
Dyrektor Klubu

 +48 664 099 466
 czernik@handballzabrze.pl

 

Paweł Franzke
Paweł Franzke
Rzecznik Prasowy

 +48 601 878 708
 franzke@handballzabrze.pl

 

Natalia Skrzydlewska
Natalia Skrzydlewska
Specjalista ds. marketingu

 +48 664 099 466
 marketing@handballzabrze.pl