Górnik znów rozpędza się w drugiej połowie! Fantastyczny Wyszu!

25.10.2022
WYB
GOR

Po 30 minutach meczu z TORUS Wybrzeżem Gdańskznów serca kibiców Górnika biły jakby nieco nerwowiej. Trójkolorowi jednak dokazali w drugiej odsłonie gry i pewnie zanotowali siódme zwycięstwo z rzędu!

TORUS Wybrzeże Gdańsk – Górnik Zabrze 20:28 (13:11)

TORUS Wybrzeże: Wałach, Poźniak – Kosmala 7, Papina 3, Jachlewski 3, Będzikowski 2, Powarzyński 2, Milicević 1, Tomczak 1, Woźniak 1, Davidović, Pieczonka, Zmavc, Stępień, Papaj

Karne: 2/4.

Kary: 10 min. (Jachlewski 4 min., Zmavc, Milicević, Tomczak – po 2 min.).

Górnik: Wyszomirski 1, Liljestrand – Artemenko 7, Przytuła 5, Bachko 4, Mauer 4, Krawczyk 2, Tokuda 2, Kaczor 2, Ilchenko 1, Wąsowski, Rutkowski

Karne: 2/2.

Kary: 10 min. (Ilchenko, Wąsowski – po 4 min., Przytuła 2 min.)

Relacja meczowa

Od pierwszych minut widać było wyraźnie, że Torus Wybrzeże przystąpiło do tego spotkania bez żadnych kompleksów. Od początku bardzo dobrze grał Jakub Będzikowski, który otworzył wynik meczu. Świetnie spisywała się też gdańska obrona, która nie pozwalała zabrzanom na wiele w ofensywie i chociaż przez dobre interwencje Piotra Wyszomirskiego trudno było gospodarzom o zbudowanie wysokiej przewagi. Trójkolorowi walczyli o bramki, ale szczęście wciąż dopisywało gospodarzom, którzy po 30 minutach wygrywali 13:11.

To był jak kolejny zimny prysznic. Zabrzanie od pierwszych sekund drugiej połowy zaczęli dominować na każdym polu. Uszczelniła się obrona, świetnie kolejne akcje wykorzystywała ofensywa. Kolejne trafienia notował Sasza Baczko i Patryk Mauer, swoje dokładał świetnie asystujący Tokuda. Już w 40. minucie Trójkolorowi prowadzili 19:14 i praktycznie pewnym było, że łatwo nie oddadzą prowadzenia. Szeregi gospodarzy jakby posypały się w ostatnich siedmiu minutach, w których na jedno trafienie Wybrzeża, zabrzanie odpowiedzieli aż sześć razy, wygrywając 28:20.
MVP meczu został Piotr Wyszomirski, który zanotował aż 47% skutecznych obron, w tym broniąc aż dwa na trzy karne!