Górnik Zabrze handball

Gorzka porażka Górnika

19.11.2022
GOR
KIE

 Choć zespół z Kielc ma swoje problemy, to jednak wciąż pozostaje jednym z najsilniejszych na świecie. Nikogo więc nie dziwiło, że zabrzańska hala w zasadzie wypełniona była do ostatniego miejsca, choć wielu kibiców liczyło na cudowne przełamanie Górników. 

Górnik Zabrze - Łomża Industria Kielce  24:40 (10:21)

Górnik: Liljestrand, Kazimier, Wyszomirski - Molski, Tokuda 3, Bachko 1, Artemenko 3, Krawczyk 2, Mauer 2, Kaczor 1, Wąsowski, Ilchenko 4, Rutkowski 2, Przytuła 6. Trener: Patrik Liljestrand

Kary: 8 minut (Wąsowski 2, Tokuda, Przytuła)

Karne: 1/2

Niebieska kartka: Ilchenko

 

Kielce: Kornecki, Wolff - Olejniczak 2, Wiaderny 1, Dujszebajew A. 4, Tournat 7, Karacic 2, Moryto 10, Dujszebajew D. 1, Thrastarson 2, Stenmalm, Gębala 4, Karalek 4, Nahi 3. Trener: Talant Dujszebajew

Kary: 10 minut (Nahi 2, Karalek 2, Gębala)

Karne:   2/3

Relacja meczowa

Mecz dla zabrzan zaczął się jednak niespodziewanie źle. Goście rzucili pięć bramek z rzędu, a na pierwsze trafienie Górników czekaliśmy ponad 6 minut. Dość powiedzieć, że minęło jeszcze 9 minut meczu, a Arkadiusz Moryto miał na swoim koncie już cztery trafienia, w tym połowę z rzutów karnych, a drugą - wykańczając kontry. Pewnym remedium na te problemy był wprowadzenie Piotra Rutkowskiego w miejsce Damiana Przytuły, który bardzo szybko zapisał się dwukrotnie na liście strzelców. Rozgrzał się także jego imiennik - Piotr Wyszomirski, który zanotował dwie ważne interwencje z rzędu. Pięciobramkowa przewaga kielczan z początku meczu wciąż jednak się utrzymywała. Kielczanie jednak kontrolowali grę i pozwalali sobie na coraz śmielsze rozegrania. Wyraźnie widzieli siłę środkowej obrony zabrzan, więc ataki rozrzucali na boki i skrzydła, gdzie Trójkolorowi nie zawsze nadążali za rywalem. Ale i zabrzanie nie pozostawali dłużni, notując serię trzech trafień z rzędu bez odpowiedzi rywali. W zmniejszeniu przewagi Łomży jednak świetnie przeszkadzał Andreas Wolff w bramce, odbijający raz za razem kolejne próby. Patent na niego miał tylko Dima Ilchenko, który szybko zapisał się trzykrotnie na listę strzelców. Końcówka pierwszej połowy jednak należała do Kielc. Rzucili siedem bramek, na które zabrzanie odpowiedzieli tylko dwa razy. I tym samym pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 10:21.

Po przerwie impuls do gry dał Paweł Kazimier, który zanotował kilka ważnych interwencji, dając nieco oddechu kolegom z przodu. Ci grali wyraźnie bardziej kreatywnie, szukając mniej konwencjonalnych rozwiązań w ataku. Znów jednak rozstrzelał się Arkadiusz Moryto, który znów zanotował trzy trafienia z rzędu. Kolejne minuty jednak były wyraźnie pod dyktando kielczan. Goście powiększyli finalnie przewagę aż do piętnastu bramek. Zabrzanie nieco otrząsnęli się dopiero przy wyniku 21:36, grając zdecydowanie atrakcyjniej dla oka, choć niestety wciąż nie zawsze skutecznie. Co gorsza wykluczenie w postaci niebieskiej kartki za faul na Thrastarsonie otrzymał Dima Ilchenko, który coraz śmielej spisywał się w ataku i świetnie walczył w defensywie. Ostatecznie zabrzanie przegrali aż szesnastoma trafieniami - 24:40. 

MVP meczu został Arkadiusz Moryto, autor aż dziesięciu trafień. 

 

 

Filmy

Skrót meczu

Skrót meczu

Tomasz Gębala z drugiej linii

Cały mecz

Dwie bramki Górnika w 10 sekund

Komentarz Tomasza Gębali

Media

Sklep

Wybrane gadżety z naszego sklepu

Klaskacze

Klaskacze

Cena: 8,00
Szalik kibica

Szalik kibica

Cena: 45,00
Replika koszulki meczowej

Replika koszulki meczowej

Cena: 119,00
Pełna oferta

Kontakt

Górnik Zabrze - herb
Górnik Zabrze Piłka Ręczna Spółka Akcyjna

 41-800 Zabrze, ul. Wolności 406
 +48 664 099 466
 sekretariat@handballzabrze.pl
 Sekretariat czynny pn-pt 8.00 – 16.00

 Polityka prywatności
 Dla mediów
 Regulamin masowej imprezy sportowej
 Protokół sanitarno-epidemilogiczny Superliga

Dariusz Czernik
Dariusz Czernik
Dyrektor Klubu

 +48 664 099 466
 czernik@handballzabrze.pl

 

Paweł Franzke
Paweł Franzke
Rzecznik Prasowy

 +48 601 878 708
 franzke@handballzabrze.pl

 

Natalia Skrzydlewska
Natalia Skrzydlewska
Specjalista ds. marketingu

 +48 664 099 466
 marketing@handballzabrze.pl