Górnik Zabrze handball

Morze emocji w meczu z Wybrzeżem! Górnik zwycięski!

02.04.2023
GOR
WYB

Każde spotkanie Trójkolorowych w ostatnich seriach sezonu gwarantowało emocje, bo Górnicy by walczyć o brązowy medal, nie mogli pozwolić sobie na stratę punktu. Gdańszczanie jednak w tym sezonie grają naprawdę świetnie i do końca meczu mieli szansę na zdobycie kompletu punktów.  

Górnik Zabrze - TORUS Wybrzeże Gdańsk 32:30 (15:15)

Górnik: Kazimier, Wyszomirski - Molski, Tokuda 5, Łyżwa, Bachko, Artemenko 3, Krawczyk 2, Mauer 4, Dudkowski, Kaczor 3, Ivanovic 2, Wąsowski, Ilchenko 5, Rutkowski, Przytuła 8. Trener: Patrik Liljestrand

Kary: 6 minut (Kaczor, Ilchenko, Wąsowski)

Karne: 0/0

 

Wybrzeże: Wałach, Poźniak - Powarzyński 2, Pieczonka 1, Stępień 1, Milicević 2, Jachlewski 2, Kosmala 6, Papaj 4, Davidovic, Tomczak, Zmavc 3, Będzikowski 7, Papina 1, Woźniak 1. Trener: Mariusz Jurkiewicz

Kary: 4 minuty (Powarzyński, Zmavc)

Karne: 4/4

Relacja meczowa

Zabrzanie w mecz weszli jakby zaskoczyła ich dość wczesna pora. Dość ospale atakowali, ale przede wszystkim broniąc nie potrafili znaleźć patentu na Jakuba Będzikowskiego. Ten po trzech trafieniach z rzędu dał gościom prowadzenie 4:1. Pobudka przyszła jednak szybko - po trafieniach małego Dimy, Damiana Przytuły i Patryka Mauera, było już 4:5 Kolejne minuty to grad bramek, po obu stronach. Wreszcie w 14. minucie remis 8:8 dał Sebastian Kaczor. Mecz rozpoczął się więc od początku! 

Kiedy jednak wydawało się, że zabrzanie przełamią na dobre Wybrzeże, ci nabrali jeszcze więcej wiatru w skrzydła. Z remisu znów wyszli na prowadzenie czterema trafieniami. Impas strzelecki zabrzan po pięciu bramkach rywali z rzędu przełamał dopiero Rennosuke Tokuda, trafiając na 11:14. To był  impuls, który dał zabrzanom znowu okazję do powrotu  do walki. I na 90 sekund przed końcem pierwszej połowy Patryk Mauer dał remis 14:14. Obie drużyny dorzuciły jeszcze po trafieniu, kończąc pierwszą połowę 15:15. 

W drugiej połowie długo, bo aż prawie pięć  minut czekaliśmy na inauguracyjną bramkę. W końcu w trafił Tokuda. Zabrzanie zdołali wyjść na dwubramkowe prowadzenie, choć rywale wciąż karcili gospodarzy szybkimi wznowieniami i skuteczną grą w obronie, w której izolowali zabrzańskich skrzydłowych, którzy w tym sezonie zawsze napędzali zabrzan. Dwie kontry Miljana Ivanovica, świetne rzuty z wyskoku Damian Przytuły i na 16. minut przed końcem było już 23:19 dla zabrzan. Wtedy jednak zacięły się zabrzańskie celowniki i rywale zaczęli odrabiać straty.   Gdańszczanie znowu doprowadzili do remisu. Decydujące miały być więc ostatnie trzy minuty. Tu inicjatywę przejęli gospodarze, którzy przy wsparciu licznych kibiców doprowadzili do wygranej 32:30. 

MVP meczu został Damian Przytuła.  

Filmy

Mixzone

Cały mecz

Wypowiedzi pomeczowe

Wypowiedź pomeczowa

Atomowy rzut Przytuła!

Kontra Woźniaka

Interwencja Wałacha

Media

Sklep

Wybrane gadżety z naszego sklepu

Klaskacze

Klaskacze

Cena: 8,00
Szalik kibica

Szalik kibica

Cena: 45,00
Replika koszulki meczowej

Replika koszulki meczowej

Cena: 119,00
Pełna oferta

Kontakt

Górnik Zabrze - herb
Górnik Zabrze Piłka Ręczna Spółka Akcyjna

 41-800 Zabrze, ul. Wolności 406
 +48 664 099 466
 sekretariat@handballzabrze.pl
 Sekretariat czynny pn-pt 8.00 – 16.00

 Polityka prywatności
 Dla mediów
 Regulamin masowej imprezy sportowej
 Protokół sanitarno-epidemilogiczny Superliga

Dariusz Czernik
Dariusz Czernik
Dyrektor Klubu

 +48 664 099 466
 czernik@handballzabrze.pl

 

Paweł Franzke
Paweł Franzke
Rzecznik Prasowy

 +48 601 878 708
 franzke@handballzabrze.pl

 

Natalia Skrzydlewska
Natalia Skrzydlewska
Specjalista ds. marketingu

 +48 664 099 466
 marketing@handballzabrze.pl