Górnik Zabrze handball

Pierwszy dzień SILESIA HANDBALL CUP za nami!

10.08.2024

Górnik Zabrze zapewnił sobie miejsce w finale SILESIA HANDBALL CUP 2024 po niezwykle emocjonującym meczu przeciwko HC ROBE Zubří. Spotkanie, zakończyło się remisem 32:32, a ostatecznego zwycięzcę wyłoniła seria rzutów karnych. Trójkolorowi wygrali 3:2, zapewniając sobie awans do decydującego starcia w turnieju. Poniżej relacja z obydwu spotkań oraz fotorelacja.

Relacja z pierwszego dnia SILESIA HANDBALL CUP 2024.

HCB Karviná lepsza od Energi Wybrzeże Gdańsk:

W pierwszym sparingowym meczu turnieju SILESIA HANDBALL CUP 2024 HCB Karviná pokonała Energę Wybrzeże Gdańsk 32:27. Początek spotkania był wyrównany, a do 13. minuty wynik oscylował wokół remisu. Następnie Karviná zdobyła pięć bramek z rzędu, wychodząc na prowadzenie 14:8 i kończąc pierwszą połowę z wynikiem 19:12.

Gdańszczanie starali się odrabiać straty po przerwie, zbliżając się na pięć bramek w 38. minucie, ale nie zdołali dogonić rywali. Najlepszym strzelcem Karviny był Dominik Solak z 7 bramkami, a w zespole Gdańska wyróżnił się Wiktor Tomczak, również zdobywając 7 bramek.

HCB Karviná dzięki zwycięstwu awansowała do finału turnieju, natomiast Energa Wybrzeże Gdańsk zagra w meczu o trzecie miejsce.

Statystyki meczowe:

HCB Karviná: Solak 7; Uzek 4; Patzel 4; Bliznjuk 4; Siroky 3; Prasivka 3; Harabis 2; Bajer 2; Nantl 1; Skalicki 1; Kristek 1; Mokros; Kostalek; Mira; Frenc

ENERGA Wybrzeże Gdańsk: Tomczak 7; Domagała 5; Stępień 4; Będzikowski 3; Czapliński 2; Stanescu 1; Peret 1; Siekierka 1; Pepliński 1; Papina 1; Niedzielenko 1; Zhang; Góralski; Papaj; Zmauc; Poźnika; Zembrzycki

Górnik Zabrze zwycięża HC ROBE Zubří po rzutach karnych:

W drugim meczu turnieju SILESIA HANDBALL CUP 2024, gospodarze – Górnik Zabrze – po emocjonującym spotkaniu pokonali HC ROBE Zubří w serii rzutów karnych. Po regulaminowym czasie gry wynik wynosił 32:32, a o zwycięstwie Trójkolorowych przesądziły karne, które wygrali 3:2.

Pierwsza połowa spotkania była niezwykle wyrównana, zacięta walka toczyła się praktycznie do samego końca. Do 26. minuty wynik pozostawał remisowy, a obie drużyny zdobywały bramki niemal na zmianę. Przy stanie 13:13 Górnik Zabrze zdołał jednak przełamać impas i zakończył połowę z przewagą 19:15.

Druga połowa przyniosła równie zaciętą rywalizację. Zawodnicy HC ROBE Zubří szybko odrobili straty, doprowadzając do remisu, i od tego momentu wynik znów oscylował wokół remisu. Żadna z drużyn nie zdołała wypracować znaczącej przewagi, a końcowy gwizdek oznaczał, że o wszystkim zdecydują rzuty karne.

W serii karnych kluczową rolę odegrali bramkarze obu drużyn, popisując się świetnymi interwencjami. Ostatecznie to Górnik Zabrze wyszedł z tej próby zwycięsko, wygrywając karne 3:2, co dało im awans do jutrzejszego finału. Najlepszym strzelcem w drużynie Górnika był Jakub Szyszko, który zdobył 8 bramek, natomiast w HC ROBE Zubří wyróżnił się Ignacy Bąk z 5 trafieniami.

Górnik Zabrze: Artemenko 3; Ilchenko; Ivanovic; Bogacz 2; Cherkashchenko 4; Ligarzewski; Krawczyk 3; Krępa 1; Komarzewski 1; Szyszko 8; Minotskyi 4; Morkovsky 1; Pinda; Racotea 5; Szczepanik; Wyszomirski; Wisiński

HC ROBE Zubří: Prikryl; Malina; Psehica 4; Randysek; Slachta 2; Bak 5; Paquiom 4; Mitcal 3; Blasczak; Palat 3; Sisak 1; Krupa; Hybner 2; Kyryljuk 4; Hrostka 2; Kucsera 2; Krupa