Górnik Zabrze handball

Górnik Zabrze wygrywa SILESIA HANDBALL CUP 2024!

11.08.2024

W trakcie bieżącego weekendu odbył się SILESIA HANDBALL CUP 2024, podczas którego Górnik Zabrze triumfował w finale, pokonując HCB Karvinę i sięgając po Puchar Prezesa. Energa Wybrzeże Gdańsk pewnie wygrała mecz o trzecie miejsce z HC ROBE Zubří. Wyróżnienia indywidualne zdobyli Jonat Patzel (najlepszy strzelec), Dan Emil Racotea (MVP) i Kacper Ligarzewski (najlepszy bramkarz).

Energa Wybrzeże Gdańsk pewnie wygrywa z HC ROBE Zubří i zdobywa trzecie miejsce

Pierwszy mecz drugiego dnia turnieju SILESIA HANDBALL CUP 2024 przyniósł zdecydowane zwycięstwo Energi Wybrzeże Gdańsk, która w meczu o trzecie miejsce pokonała HC ROBE Zubří wynikiem 38:26. Spotkanie, choć sparingowe, pokazało siłę i dominację drużyny z Gdańska, która od pierwszych minut przejęła pełną kontrolę nad wydarzeniami na boisku.

Gdańszczanie od samego początku narzucili swoje tempo gry, zdobywając szybko przewagę, której nie oddali już do końca spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 20:13 na korzyść Energi Wybrzeże, co zapowiadało trudne zadanie dla drużyny z Zubří w drugiej części meczu.

Druga połowa była kontynuacją dominacji Gdańszczan, którzy konsekwentnie powiększali swoje prowadzenie, nie pozwalając rywalom na zbliżenie się do wyrównania. Mecz zakończył się wynikiem 38:26, co zapewniło Enerdze Wybrzeże Gdańsk trzecie miejsce w turnieju. HC ROBE Zubří musiało zadowolić się miejscem poza podium, co z pewnością było rozczarowaniem dla czeskiej drużyny.

Drużyna z Gdańska może być dumna ze swojej postawy w tym spotkaniu, pokazując, że ich potencjał jest znacznie większy niż sugerowała porażka w pierwszym spotkaniu.

Górnik Zabrze triumfuje w finale SILESIA HANDBALL CUP 2024

W meczu finałowym SILESIA HANDBALL CUP 2024, Górnik Zabrze zdołał wywalczyć Puchar Prezesa, pokonując czeską drużynę HCB Karvina wynikiem 29:28. Spotkanie rozegrane na własnym parkiecie Trójkolorowych przyniosło kibicom mnóstwo emocji i pokazało, że Górnik Zabrze jest gotowy do rywalizacji na najwyższym poziomie.

Trójkolorowi rozpoczęli mecz z ogromnym skupieniem i determinacją, co pozwoliło im szybko wyjść na trzybramkowe prowadzenie. Wydawało się, że gospodarze mają wszystko pod kontrolą, ale HCB Karvina szybko odpowiedziała, doprowadzając do remisu. Pierwsza połowa zakończyła się jednak przewagą Czechów, którzy zdołali odskoczyć na dwubramkową różnicę, prowadząc 17:15.

Druga połowa zaczęła się od dominacji gości. Zawodnicy z Karviny wykorzystali słabszy moment Górnika, budując pięciobramkową przewagę. Wydawało się, że przewaga Czechów może być trudna do zniwelowania, jednak Trójkolorowi nie poddali się i z uporem dążyli do odrobienia strat.

Determinacja i wola walki przyniosły efekty. W 58. minucie gospodarze zdobyli bramkę na remis 28:28, co wprowadziło halę w euforię. Zaledwie kilka chwil później, Górnicy zdołali rzucić zwycięską bramkę, a skuteczna obrona w ostatnich sekundach meczu zapewniła im triumf.

Mecz zakończył się minimalnym, ale niezwykle cennym zwycięstwem 29:28 dla Górnika Zabrze, co oznacza, że to oni sięgnęli po Puchar Prezesa w SILESIA HANDBALL CUP 2024.

Górnik Zabrze: Artemenko 3; Ilchenko 6; Ivanovic; Bogacz 1; Cherkashchenko 2; Ligarzewski; Krawczyk 2; Krępa 2; Komarzewski 1; Szyszko 1; Minotskyi 2; Morkovskyi 2; Pinda 2; Racotea 5; Szczepanik; Wyszomirski; Wisiński

HCB Karviná: Solak; Uzek 6; Patzel 7; Bliznjuk 2; Siroky 1; Prasivka 3; Harabis 1; Bajer 2; Nantl 3; Skalicky 2; Kristek 1; Mokros; Kostalek; Mira; Frenc